Jezdecká škola - Farma Hrádek,
Mratín, Reimerova 164, Praha východ

9-10.5.2009 Hobby Mratínský pohár

Již  po čtvrté, jako tradičně 2. květnový víkend se sešli příznivci jezdeckého sportu v Mratíně opět v hojném počtu, ráno panovaly ještě lehké obavy o počasí, ale to nikoho nezklamalo a sluníčko nás provázelo celý víkend.

Diváků se z okolí sešlo také hodně, atmosféra byla velmi příjemná, catering měl připravena lákadla a pochutiny, bohužel nepočítal s tak velkým návalem diváků.

Areál byl velmi pěkně připraven, parkur byl korektně postavený Miloslavem Vítkem, povrch uvláčený a zavlažený, nové skoky zdobily túje a květiny.

 

Ráno v 8:30 odstartovala první soutěž Pony Club cup, vypsaná jako dvoukolová soutěž pro děti do 15 let na pony a velkých koních, na startu se sešlo 22 dvojic, které si, aby se vyrovnaly rozdíly mezi malými a velkými konmi, v prvním kole vytvořily svůj vlastní limitovaný čas a v kole druhém se mu snažily maximálně přiblížit, což obnášelo udržet stejné tempo a dodržet stejnou dráhu jako v kole prvním.

 

Pony Club opět věnoval krásné věcné ceny pro všechny soutěžící, formou kouzelných plyšáků, jezdeckých rukavic, DVD o skokovém ježdění, a pod.Vítěznou dvojicí se stala Roubalová Karolína s haflingem Kippem na druhém místě se umístila Nováková Michaela s Máriem 2 a třetí nejlepší dvojicí se stala Bašistová Barbora se Seilou.

 

Druhá soutěž byla vypsána jako Mratínský pohár ( cena spol. Lux for life,) , dvoufázové skákání na  výšce  70/80 cm, zde už byla druhá fáze nastavěna na obratech, nakonec se v této soutěži sešlo        dvojic z nichž jako vítěžná dvojice vzešla Eliška Černá s Málinkou Obrockou z JS Vrchovany Obrok, druhé místo obsadila Zvolská Marie s Laylou a třetí příčku vybojovala Fatrdlová Anita se Suzy z domácí JS Farma Hrádek.

I v této soutěži byly ceny věcné od 1 -10 místa a finanční na 1. – 5. místě v celkové hodnotě 3000 Kč.

 

Na třetí soutěž čekala většina diváků, byla to oblíbená Mratínská štafeta ( 80 cm ), pan Miloslav Vítek tentokráte vymyslel velmi pěkný kurz, který sváděl ke zkracování, které leckdy vedlo k neposlušnosti koně, na kterou málem doplatila i favorizovaná a 3x neporažená ŠTAFETA  z  JK Stará Boleslav ve složení Jana Sadílková s Accaratem a  Čáhová Zuzana s Lussy 1, ovšem úžasně rychlou a bezkonkurenční jízdou i přes jednu neposlušnost se jim podařilo vítězství uhájit před ostatními 11 dvojicemi.

Na konci,  jak hlasatel oznámil, došlo k exhibici vítězek a vyvrcholení sázky, kterou uzavřely jezdkyně z JK Stará Boleslav se zástupcem Farmy Hrádek a ředitelkou závodů paní Renatou Huškovou. Jana Sadílková s si se Zuzanou Čáhovou opravdu předaly bičík současně ( synchronizovaně ) v plném cvalu nad překážkou, a tím sázku o 5 000 Kč vyhrály. Finanční dotace v tého soutěži byla 4 600,- , které si rozdělily první 3 dvojice.

 

Čtvrtou soutěží byla cena spol. TaL Logistic, dvoufázové skákání na výšce 80/90 cm, kde si první místo doslova vybojovala dvojice Zvolská Marie s Laylou, druhé místo obsadila Loužecká Kateřina s Agathou 1, a třetí příčku obsadila Tereza Řezníčková s klisnou Stardust Macao.

I zde si prvních 5 jezdců rozdělilo 4000 Kč + věcné ceny do 6 - 10. místa.

 

Poslední soutěží a vyvrcholením dne byla soutěž ELLA TERESIA CUP, soutěž s postupnou obtížností do 110 cm s žolíkem na 120 cm, kurz byl velmi technický a zajímavý je fakt, že ani jedna z 16 dvojic na startu nevolila variantu nižšího oxeru a všichni jasně volili právě žolík, někdo s úspěchem na poprvé jiní s úspěchem menším, ale žolík zdolali na podruhé. Lákavá byla i finanční dotace bezmála 7000 Kč, kterou si opět prvních 5 jezdců mezi sebou rozdělilo. Vítěznou dvojicí se stala Loužecká Kateřina s Agathou 1.Gratulujeme.

 

Velký dík patří panu Ing.Miroslavu Froňkovi, který opět velmi štědře zaštítil finančními částkami soutěže  2-5, Pony Clubu, který je k dětem v první soutěži velmi štědrý, firmě TaL Logistic, která zajištuje jako každý rok krásné kokardy, poháry a trofeje, paní Ing. Beňové za kouzelné pugety květin pro vítěze a spol. Lux for life za věcné ceny do ostatních soutěží.

 

Z domácích stojí jistě za zmínku 4. místo Elišky Černé s Málinkou, 8. místo v Thurzové Anny s Bleskem. Ve druhé soutěži bodovala z domácích opět Eliška Černá s Málinkou a předvedli absolutně nejlepší jízdu a po zásluze vyhrály, na třetím místě hájící barvy Farmy Hrádek se nečekaně objevila Suzy s Anitou Fatrdlovou, jeli velmi pěkně!!! Ve štafetě se vedlo z našich pouze Lence Zástěrové s Nikolkou Huškovou, obsadily krásné 4. místo.

V soutěži č.4 TaL Logistic cup se na dekorovní dostaly z domácích Klára Svobodová s Miss Mudys ( 7. místo )  a Anita Fatrdlová s Florindou ( 8. místo ), gratulujeme!

V poslední nejvyšší soutěži dne obsadila krásné 4. místo Lenka Zástěrová s Lancelotem 18 a 12. dekorované místo Nikola Hušková s Aramisem.

 

V neděli se jely premiérově hobby drezury, i zde byl velký zájem ze strany jezdců a dohromady se ve 4. soutěžích sešlo celkem 58 startů. Malé drobnosti čekaly vždy na první 3 jezdce, pro vítěze opět nechyběl květinový pugét od Ing Beňové.

 

Z domácích se hned v úvodu úlohy Z1 ujala vedení Lenka Zástěrová s Relligiem 62%, bohužel poslední startující Dominika Hájková s Pegi jí s 63% předjela, na dekorování se ještě vešla Laňková Karolína s Trakií 58%. Gratulujeme

V úloze Z2 zvítězila domácí dvojice Šašková Simona se Sárou s 61% a hned 3. místo uhájila Pavla Hašková s Robertem 58% a 5. místo obsadila Fatrdlová Adéla s Florindou 57,8%.

V L0 jela Simona Lencová s Robertem a ač poprvé na 60m obdélníku, nikdy si úlohu nezkoušeli a Simona Roberta nejezdí i přes to vše zajeli velmi pěknou úlohu a odnesli si flot za 5. místo 54%.

Gratulujeme :-) 

 

Myslím, že jako pořadaleský tým jsme udělali vše, co bylo v našich silách, od občerstvení, zajištění toalet, úpravu povrchu po pořádek a dohled na pracovištích a závody celý víkend probíhaly zcela ve svižném a pohodovém tempu tak jak mají.

Velký dík patří všem,  co se podíleli na přípravách i průběhu celé akce během obou dnů a doufáme, že dobudoucna se nám podaří i nadále zvyšovat úroveň našich akcí a že se jezdci i návštěvníci budou rádi vracet do našeho areálu.

 

Za JS Farma Hrádek

Veronika Staňková

12.05.2009 16:09:52
farmahradek
Copyright Farma Hrádek, 1petrhradek@seznam.cz, 731112331, 731112287, 731112285
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one